Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie » Z ŻYCIA PRZYCHODNI WZS
Strona główna | Do pobrania | Statut | Historia placówki | Polityka cookies

Z ŻYCIA PRZYCHODNI WZS

Parking dla pacjentów przychodni.

W związku z inwestycją Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego firma wykonująca prace budowlane wydzierżawiła część parkingu WZS na potrzeby budowy.

parking parking 3

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny utworzył nowy parking dla pacjentów w części administracyjnej przychodni, aby ułatwić pacjentom zaparkowanie samochodów.

Przepraszamy za utrudnienia związane z budową.


Remont schodów – wejście główne do budynku przychodni.

W celu poprawienia efektywności wizualnej  budynku WZS oraz funkcjonalności dla pacjentów zostały wyremontowane schody przed wejściem głównym do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego. Prace te poprawiają stan techniczny obiektu oraz poszerzają jego funkcjonalność w trosce o dobro pacjentów przychodni.

schody schody2 schody3


Laboratorium, punkt pobrań, kasa III piętro oraz dodatkowa kasa I piętro. 

W związku z rozbudową laboratorium punkt pobrań i odbioru wyników zostały przeniesione na III piętro przychodni. Dla dobra pacjentów wszystkie czynności związane z wykonaniem badań laboratoryjnych można dokonać w jednym miejscu. Pacjenci korzystajacy z komercyjnych usług mogą zapłacić za badania w kasie znajdującej sie na III piętrze. Ponadto w celu skrócenia czasu oczekiwania w kolejkach została utworzona druga kasa na I piętrze czynna w godzinach od 7.00 – 12.00.

laboratorium kasa III kasa I


Przebudowa szatni podstawowej dla pracowników przychodni zdrowia. 

W celu poprawienia stanu technicznego oraz podniesienia standardu pomieszczeń szatni dla pracowników medycznych Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego została wykonana modernizacja szatni podstawowej. W ramach przebudowy zostały wykonane roboty remontowe budowlano – instalacyjne.

szatnie  szatnie I pokój socjalny


Szlaban do parkingu dla pracowników WZS. 

Parking dla pracowników przychodni został powiększony o następne miejsca parkingowe. Parking przeznaczony jest wyłącznie dla pracowników WZS z tego względu został założony szlaban elektromechaniczny, który będzie otwierany za pomocą pilotów.

szlaban szlaban1 parking


Zabezpieczenie drogi wiazdowej na parking dla pacjentów. 

Wzdłuż drogi wjazdowej na parking zostały zamontowane barierki uniemożliwiające parkowanie samochodów na poboczu drogi, które blokowały wjazd na parking. Zamontowane barierki pozwolą pacjentom na bezkolizyjne korzystanie z wjazdu na parking.

łanc łanc1


Likwidacja przecieku dachu budynku przy ul. Hetmańskiej 120. 

Pierwsze wiosenne deszcze ujawniły nieszczelność dachu na przychodni WZS przy ul. Hetmanskiej 120. Zostały wyeliminowane usterki i zlokalizowane miejsca przecieków poprzez wykonanie prac i robót remontowo – instalacyjnych.


Aparatura i sprzęt medyczny zakupiony w WZS.

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w 2012 r. zakupił nowoczesny sprzęt. Celem przychodni było podniesienie konkurencyjności i ulepszenie już świadczonych usług za pomocą nowoczesnego sprzetu na najwyższym poziomie.

W ramach dofinansowania od Urzędu Marszałkowskiego oraz posiadając środki własne zostały zakupione urządzenia medyczne: aparat USG kardiologiczny z trzema głowicami i specjalistycznym oprogramowaniem oraz videoprinterem, stanowisko komputerowe do analizy badań holterowskich EKG wraz z pięcioma rejestratorami EKG, stanowisko komputerowe do badań holterowskich ciśnienia  wraz z czterema rejestratorami, aparat EKG, stanowisko do badań wysiłkowych z bieżnią i sprzętem komputerowym wraz z oprogramowaniem, komora nastołowa, sterylizator parowy.

Zakupiony sprzęt pozwolił na wyposażenie przychodni w innowacyjny i zaawansowany technologicznie sprzęt specjalistyczny wykorzystujący najnowocześniejsze techniki stosowane w medycynie, zwiększenie jakości świadczonych usług, wzrost komfortu pacjentów, dzięki zwiększeniu kompleksowości świadczonych usług.

steryli kom nast video


Remont schodów – przy wejściach bocznych przychodni WZS. 

Starając się poprawić wygląd i estetykę zewnętrzną budynku WZS oraz funkcjonalność dla pacjentów został wykonany remont schodów przy wejściach bocznych przychodni.

sch1 sch2 sch3 sch4 sch5


Wykonanie robót drogowych w zakresie zadania pn. parking oraz przyłącza kanalizacji deszczowej dla Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego przy ul. Warzywnej 3, część zadania –  Droga dojazdowa – nitka wyjazdowa.

W celu udrożnienia przejazdu pacjentów do parkingu przychodni WZS i wyjazdu z niego został wykonany drugi pas ruchu.

zd1 zd2 zd3